Resultat 2019

  Walleduvan 2019-07-30

  1:a Walde 64P  2:a Mikael D 62P  3:a Peter Å 61P
   4:a Ingvar L 59P  5:a Mikael L 54P  6:a Mustafa M 54P
     7:a Bengt B 51P  8:a Jens P 47P  Werner G 47p


     Alf Johansson Vpr 2019-07-23

  1:a Walle 61P,  2:a Emilie N 55P,  3:a Peter N 55P
    4:a Peter Åsälv 47P, 5:a Werner G 47P  6:a Mikael D     45P  7:a Jens P. 45P  8:a Ingvar Lagesson 42P



   Nat Skeet 2019-07-16

     1:a: SAP 46P,   2:a Walde 42P,  3:a Bengt B 42P
        4:a Mikael D  41P,  5:a Emelie N 40P, 6:a Karl       Skoglund 37P
        7:a Peter Åsälv 34P,   8:a Carina Thorson 23P



       Alternativpriset 2019-07-0


  1:, Kurt Inge S 70,5P Trap,  2:a Arne J Skeet 67,5P, 3:a Sappen Skeet 67,5P, 4:a Peter N Trap 67,5P,  5:a Mikael D Skeet 66P, 6:a Emelie N Skeet 64,5P, 7:a Walde Älg 63P,  8:a Mustafa M Trap 63P





 Klubbmästerskap Älg+Duva  2019-07-02
  1:a  Peter Åsälv, 68P, 2:a Markus K. 65P,  3:a  Emelie N  63P
 4:a  Jens Persson  63P,  5:a Ingvar L  62P, 6:a Arne J  61P
  7:a Walde   60P,  8:a Peter N  58P

             Älg

 1:a Markus K  76,5P,  2:a Walde 75P,  3:a Peter Åsälv :a   Peter N 69P,  5:a Ingvar L 69P, 6:a Emelie N 67,5P
  7:a Arne J  64,5P,  8:a Jens P  64,5P 


           Duva

  1:a Jens P 20P,  2:a Arne J 18P,  3:a Peter Åsälv 18P,         4:a  Emilie N 18P, 5:a Werner G 18P, 6:a Ingvar L 16P
  7:a Mikael D 16P, 8:a Karl Skoglund




 Automattrap  2019-06-25

 1:a Waldemar S. 37p,  2:a Mikael D.  35p, 3:a PeterÅ. 31p  4:a Emmes 28p,  5:a Ingvar L. 27p, 6:a PeterN,24p
 7:a Fredrik 20p,  8:a Peter Kuzma 18p



 Persson Skoglund vpr
 1:a Arne J  180,  2:a Peter N 167, 3:a Waldemar S  156
 4:a Peter K,  5:a  Emilie N 148,  6:a Jens P 139
 7:a Kurt Inge S  133, 8:a Karl S 133


 KM Nordisk Trap
 1:a Peter Nilsson 46  2:a Pär Ledel, 45  3:a Mustafa 44
 4:a Gert G 42  5:a WernerG 42 6:a Kurt-Inge S 42
 7:a Leif C 40  8:a Ingvar Lagesson40 9:a Marcus K 39



 Abildsduvan 2019


Klass A:   1:a Henrik Bengtsson 93, 2:a: Rune Bengtsson 90
 3:a: Arne Johansson, 4:a Alexander Hansson, 5:a Ola Mared
 ,6:a: Mikael Lagerlöv 83, 7:a, Mikael Davidsson 83
Klass B: 1:a Mathias Garpenberg 86, 2:a Bengt Bengtsson 81
 3:a  Edin Tabakovic  77,  4:a Sven Arne P 73, 5:a Mikael H 69
,6:a Ulla Samuelsson 69,  7:a Fredrik Örnstedt 66,



Jakt & skyttesimulator  19-05-21
 1:a  Mikael Davidsson, 41  2:a,41  Kurt-Inge S, 3:a  41 Peter Åsälv
4:a Peter Nilsson, 40  5:a 39  Bengt Bengtsson,  6:a 38 Ingvar L.
7:a Stefan Nordgren  ,  8:a  Fredrik Örnstett, 9:a Gert Granström





Påskaskjutninngen


1:a  Walle,  2:aTomas, 3:a Arne
4:a Sappen,  5:a Markus,  6:a  Werner
7:a  Jens,  8;a  Göran F,  9:a  Davidsson
10:a John, 11:a  Jönsson, 12:a Emeli













 

Resultat 2018


  Julaskjutningen 21-12-18

  1:a Werner G, 18   2:a  Peter Åselv, 17  3:a  Stefan Nordgren, 16  4:a  Valde S

 KM-OL.Skeet  18-08-14

 1:a:  Arne  Johansson  47P,  2:a  Mikael Davidsson 46P, 3:a Waldemar S 44P

 4:a Jens Persson 44P. 5:a Sven Arne P  43P

 6:a Bengt Bengtsson,   7:a  Göran Feuk,    8:a   Mikael Lagerlöv


  Alf Johansson VPR ÅLG-Gris.  18-08-07

 1:a:  Arne Johansson  31P,   2:a  Waldemar S 31P,     3:a   Jens Persson 27P

 4.a: Emilie Nilsson  ,   5:a Emmes Busse,  6:a  Mikael Davidsson.



   Walleduvan 2018-07-31

 1:a Walde S  67P     2:a Mikael Davidsson  57P  3:a Ingvar Lagesson 55P

 4:a Bengt Bengtsson  51P   5:a   Peter Åselv  46P

 6:a Karl Skoglund      7:a Peter Nilsson   8:a Peter Kuzma      9:a  Carina  Thorson




  Alf Johanssons Älg VPR 2018-07-24

 1:a  Waldemar S  66P,  2:a  Ingvar Lagesson 40P,  3:a Mikael Davidsson 39P

 4:a  Jens Persson,   5:a  Peter Kuzma,   6:a EmelieNilssoon,  7:a  Fredrik Örnstett

   

     KM Älg + Duva     2018-07-21


  1:a   Mikael Davidsson,  59P,      2:a  Sven Arne Persson  58P,     3:a  Arne Johansson  55P

  4:a  Göran Feuk,   5:a  Werner G,   6:a   Karl Skoglund






Resultat KM Nat Skeet  2018-07-17

1:a Waldemar S  48P,  2:a  Arne Johansson 45P  3:a Sven A Persson 45P,   4:a Thomas J 45P

5:a Jens Persson,  6:a Mikael Davidsson 44P,  7:a Mikael Lagerlöv 40P, 8:a Göran Fuek

9:a Karl Skoglund 37P  10:a  Mustafa Maloparic 33P


 Resultat Alternativpriset 2018-07-10

 1:a  Waldemsr Stiernfelt   74P,     2:a Mikael Davidsson  69P,  3:a  Arne Johansson 67,5P

4:a  Peter Nilsson  67,5 P,   5:a  Jens Persson,   6:a  Mustafa Maloparic  61,5P

7:a  Göran Fuek  57P,   8:a  Kurt-Inge Svensson  52,5P,   9:a  EmelieNilson  48P


Re sultat KM Automattrap: 1:a: Walde Stiernfelt,  2:a:  Ingvar Lagesson,  3:a:  Mikael Davidsson

 4:a:Mustafa Maloparic,  5:a: Pontus Koch,  6:a: Peter Kuzma.


 Resultat KM Nordis Trap 2018-06-18

 !:a  Peter Nilsson,   46P  2:a  Mustafa Maloparic,44P     3:a  Ingvar Lagesson 43P

4:a Peter Kuzma  42P   5:a  Anders G  39P    6:a  Markus Kristensson 39P

7:a  Leif Carlsson  38P    8:a   Waldemar Stiernfelt  38P  9:a  Gert Granström  36P

10:a  Mikael Davidsson 34P

 Resultat Långås Jakt o Skyttesimulator N Trap 50 duvor:


 
Påskasmällen 2018 PDF fil

Copyright ABILDS SPORTSKYTTEKLUBB